Dziecko

Dziecko

Dziecko na dywanie

Kiedy dziecko zaczyna mówić? - Kamień milowy w rozwoju dziecka

Wiele osób zastanawia się, kiedy dziecko zaczyna mówić. Jest to pytanie bardzo ważne, ponieważ odpowiedź na nie determinuje kolejne etapy rozwoju dziecka. Mówić zaczyna się w różnym wieku, więc każdy przypadek jest inny. W tym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.
Czytaj więcej...
Kobieta w ciąży

Poród dziecka: 5 najważniejszych rzeczy, które powinna wiedzieć każda kobieta w ciąży

Ciąża to cudowne doświadczenie. Zauważysz, że Twoje ciało zmienia się stopniowo. Przekonasz się, że Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Ciąża to wspaniały czas dla nowych rodziców. Jest to jednak także czas nowych wyzwań.
Czytaj więcej...
Raczkujące dziecko

Jak nauczyć dziecko raczkować?

Raczkowanie to kamień milowy dla Twojego dziecka. Jest to pierwszy moment, kiedy dziecko może swobodnie poruszać się i poznawać świat poza zasięgiem Twoich ramion. Pomaga również dziecku rozwijać koordynację i równowagę.
Czytaj więcej...
Przygotowanie do narodzin dziecka

9 rzeczy, które chciałabym, żeby ktoś mi powiedział przed urodzeniem dziecka

Jeśli spodziewasz się dziecka, to prawdopodobnie przeżywasz mnóstwo emocji. Najważniejszą rzeczą, niezależnie od tego, ile masz lat i na jakim etapie życia się znajdujesz, jest dbanie o siebie i o swoje dziecko. Nie ma co do tego wątpliwości. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest wiedzieć, w co się pakujesz. Bez wątpienia będziesz mieć milion pytań i wątpliwości dotyczących wszystkiego, od pieluch po mleko, od karmienia piersią po trening snu, a nawet drobiazgów, które się z tym wiążą. Choć jest wiele ważnych rzeczy, które warto wiedzieć o zostaniu rodzicem, jest też kilka szczegółów, o których prawdopodobnie nie myśli się, dopóki nie zacznie się tego robić po kilku miesiącach. A ponieważ nikt nie może powiedzieć ci wszystkiego, co musisz wiedzieć o rodzicielstwie, oto 9 rzeczy, o których chciałabym, żeby ktoś mi powiedział, zanim urodzę dziecko.
Czytaj więcej...
Spacer z dzieckiem

Jak ubrać dziecko na spacer? Poradnik

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak ubrać dziecko na spacer? W końcu wychodzenie na dwór to podstawa edukacji malucha! Poniżej przedstawiamy kilka porad, dzięki którym Wasze dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie.
Czytaj więcej...
Płaczące dziecko

Płaczące dziecko: jak radzić sobie z płaczącymi niemowlętami?

Spójrzmy prawdzie w oczy. Urodzenie dziecka to ekscytujące wydarzenie w życiu każdej mamy! Owszem, będziesz miała wiele nieprzespanych nocy i będziesz chciała zrobić wszystko, aby uciszyć te płaczliwe odgłosy, ale nagrody są warte wysiłku. Bycie nowym rodzicem może nieść ze sobą cały zestaw nowych wyzwań i emocji. Oprócz zmęczenia i rozdrażnienia spowodowanego brakiem snu, możesz czuć się zestresowany i martwić się o rozwój swojego dziecka. Możesz też czuć się nieco przytłoczony wszystkimi nowymi obowiązkami, które wiążą się z byciem rodzicem.
Czytaj więcej...