listyle-style

Lifestyle

Co można zrobić z bibuły

Co można zrobić z bibuły? Najlepsze kreatywne pomysły

Bibuła to rodzaj cienkiego papieru, który często wykorzystuje się do tworzenia różnych ozdób i dekoracji. Jest to tani i łatwy w użyciu dodatek, z którego może powstać wiele kreatywnych projektów. Bibułę kupuje się w rolkach, a w sklepach papierniczych dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych tego dekoracyjnego materiału. Jak oryginalnie wykorzystać barwny papier w naszym domu? Poniżej zgromadziliśmy kilka pomysłowych propozycji dla osób ceniących sobie własnoręcznie wykonane ozdoby.

Czytaj więcej...
Co można zrobić z korków od butelek

Co można zrobić z korków od butelek?

Koniec dnia. Nie możesz już doczekać się chwili relaksu z kieliszkiem wina w ręce. Chwytasz otwieracz, wykręcasz korek i nalewasz do szkła przyjemnie schłodzony trunek. Stałym zwyczajem czopujesz szyjkę butelki korkową zatyczką – nie chcesz, żeby wino nadmiernie się utleniło. Kiedy za dzień czy dwa wypijesz ostatnią kroplę, korek trafi do kosza ze śmieciami.

Czytaj więcej...
Najlepsze przepisy thermomix

Najlepsze przepisy Thermomix

Lubisz pyszne, zdrowie i sycące obiady, których przygotowanie zajmuje jedynie 15 minut? Świetnie, w takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiedz się jak przyrządzić pyszne zupy krem i inne dania główne w urządzeniu Thermomix, które stało się królem dobrze zorganizowanej kuchni.

Czytaj więcej...
Dlaczego warto być sobą?

Dlaczego warto być sobą? - konsekwencje, marka osobista

Social media stały się nieodzownym elementem życia każdego z nas. Na jednych wpływają z większą mocą, dla innych z kolei są jedynie ciekawostką. Dlaczego bycie aktywnym uczestnikiem social mediów jest tak kuszące? Otóż dlatego, że w Internecie możemy być kim tylko chcemy. Czy to oznacza, że jesteśmy tacy sami w rzeczywistości? Niekoniecznie. Czym różni się budowanie marki osobistej od sztucznego kreowania wizerunku osoby, która w rzeczywistości nie istnieje? Kiedy udawanie kogoś, kim się nie jest staje się niebezpieczne i dlaczego zawsze warto być sobą?

Czytaj więcej...
Sposób na faceta, który olewa

Sposób na faceta, który olewa — jak sobie z tym radzić?

Na pytanie, które zadaje sobie tak wiele kobiet: jak się zachować gdy facet cię olewa, nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Każda kobieta i każdy mężczyzna są inni. Owszem, działamy według schematów, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Niemniej, nigdy nie ma gwarancji, jaka będzie reakcja drugiej osoby na dane zachowanie i konkretny krok z naszej strony.

Czytaj więcej...
Dlaczego nic mi się nie chce

Problemy z motywacją, czyli dlaczego nic mi się nie chce?

Obowiązki zawodowe, nauka i ciągły rozwój, zdobywanie osiągnięć oraz prowadzenie domu — to tylko część wyzwań, z którymi codziennie musimy się zmagać. Kontrolowanie tych wszystkich elementów bywa trudne, a czasami niemożliwe. Nasze zmagania przybierają formę walki o wyrobienie kolejnego targetu, dojazdy na czas czy zwykłe wstawanie z łóżka. Życie wymagające codziennej pracy i dodatkowych obowiązków jest niezwykle obciążające poznawczo.

Czytaj więcej...