Najpopularniejsi polscy influencerzy

czerwiec 15, 2022

Influencer – kim jest?

Media społecznościowe stanowią jeden z najważniejszych kanałów komunikowania się marek z odbiorcami. Ważne jest więc odpowiednie prowadzenie profilu i angażowanie społeczności, która skupia się wokół brandu. To jednak nie wszystko – równie istotne jest wdrażanie działań pomagających realizację założeń i celów marketingowych. Pomóc w tym mogą influencerzy, czyli osoby posiadające wpływ na odbiorców (użytkowników mediów społecznościowych, którzy obserwują ich media).

 

Autorytet influencerów wykorzystywany bywa do różnych celów – od generowania leadów, przez budowanie rozpoznawalności marki, po promocję wartości firmy i różnych akcji czy wydarzeń. Influencerzy mogą promować produkty i usługi na swoich kanałach (np. lokowanie produktu w filmie na YouTube czy TikToku, story na Instagramie, wpisy na Facebooku). Mogą to być działania doraźne albo długofalowe, a ich zakres i koszt uzależniony jest od zawartej umowy.

 

Najpopularniejsi influencerzy w Polsce

 

Każdego roku publikowane są rankingi najbardziej wpływowych influencerów. Najpopularniejsze zestawienie przygotowują See Bloggers oraz Influ Tool, a pod uwagę bierze się działania z całego minionego roku (w tym przypadku 2021 r.). W analizie twórcy rankingu wykorzystali takie dane jak: liczba obserwujących, liczba polubień, udostępnień i komentarzy.

 

Oto TOP 10 influencerów w 2021 roku w Polsce:

 

1. Robert Lewandowski – zapewne nikomu nie trzeba go przedstawiać. Najwybitniejszy polski piłkarz. Autorytet wśród sportowców i kibiców, ale też przedsiębiorca. Można śmiało powiedzieć, że jest współcześnie najbardziej znanym Polakiem na świecie i idolem milionów ludzi w każdym wieku! Poza tym nie ma na swoim koncie żadnych skandali wizerunkowych i starannie dobiera współprace z markami.

 

2. Wersow – youtuberka i influencerka. Prywatnie narzeczona Karola Wiśniewskiego (Friza). Należy do Ekipy, czyli grupy twórców internetowych.

 

3. Friz – jeden z najpopularniejszych twórców w polskim internecie. Założyciel Ekipy, przedsiębiorca. Autorytet dla wielu młodych ludzi.

 

4. Anna Lewandowska – żona Roberta Lewandowskiego, ale przede wszystkim polska sportsmenka i działaczka sportowa. Bizneswoman, coach, trenerka personalna, dietetyczka, mama dwójki dzieci i osobowość medialna.

5. Martyna Wojciechowska – podróżniczy autorytet, dziennikarka, reporterka, pisarka. W mediach społecznościowych przekazuje treści podróżnicze, ale też porusza treści ważne społecznie. Tworzy wokół siebie zaangażowaną społeczność.

Następne miejsca w rankingu najpopularniejszych polskich influencerów zajęli kolejno: Natsu, Tromba, Monika Kociołek, Julia Kostera oraz Marcin Dubiel. Inni popularni influencerzy w Polsce, którzy nie znaleźli się w top10 2021 roku to m.in. Zusje, Veronica Bielik, Wojciech Szczęsny, Julia Wieniawa, Ewa Chodakowska, Deynn, Krzysztof Gonciarz, Maffashion, czy Anja Rubik.

Szukasz influencera odpowiedniego do Twojej kampanii? Skorzystaj z pomocy agencji influencer marketingu Tears of Joy!

Komentarze: