Sposób na faceta, który olewa - skuteczne porady na olewającego faceta!

wrzesień 28, 2021
Sposób na faceta który olewa

Na pytanie, które zadaje sobie tak wiele kobiet: jak się zachować gdy facet cię olewa, nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Każda kobieta i każdy mężczyzna są inni. Owszem, działamy według schematów, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Niemniej, nigdy nie ma gwarancji, jaka będzie reakcja drugiej osoby na dane zachowanie i konkretny krok z naszej strony.

Sposób na faceta, który olewa nie istnieje, są jednak określone postawy i zachowania, które mogą wpłynąć na zachowanie mężczyzny – jeśli nam zależy, warto je poznać i wykorzystać. W końcu wiedza to potęga.

Facet olewa

Czy już przestało mu zależeć

Wiele kobiet cierpi, kiedy zachowanie kochanej przez nas osoby zmienia się. Było tak pięknie i nagle magia prysła jak bańka mydlana. Po miesiącach zabiegania o nasze względy sytuacja zmienia się diametralnie, a kiedy facet olewa może spowodować ból większy niż wywołany kłótnią, czy nawet zerwaniem.

Jednak nie ma powodów do paniki. Chwilowy brak zainteresowania nie musi wcale oznaczać, że już nie kocha. Powodów takiego zachowania może być wiele. Niestety nie zawsze możemy poznać powody zmiany zachowania ukochanego.

Jak się zachować gdy facet cię olewa? Po pierwsze spróbować porozmawiać. Możliwe, że nasze obawy nie sprawdzą się i brak uwagi związany jest z czasową niedyspozycją, dodatkowymi obowiązkami, czy trudną sytuacją w pracy.

Kiedy sytuacja jest chwilowa na olewanie faceta pomaga czasem szczera rozmowa. W związku szczerość daje poczucie bezpieczeństwa. Możliwe, że dzięki temu poznamy powód zmiany zachowania naszego mężczyzny.

Z tego powodu kiedy facet cię olewa i ignoruje, pamiętaj, że to zachowanie niekoniecznie ma związek z tobą. Niemożność pełnego zaangażowania się w relację może mieć wiele przyczyn.

Pamiętaj jednak, że szczera rozmowa nie oznacza obrażania się i robienia wyrzutów. To najgorsze co można zrobić w takiej sytuacji i nawet jeśli przyniesie jakieś efekty – będą one chwilowe i wymuszone. Zazwyczaj foch i pretensje przynoszą odwrotne rezultaty.

Kiedy facet poczuje się naciskany, tym bardziej zacznie nas unikać. Niezależnie od tego czy pierwotną przyczyną poświęcania nam mniejszej ilości czasu było nasze zachowanie, czy też brak czasu i inne problemy.

Czego nie robić kiedy facet cię olewa

 

Najważniejsze jest to, aby nie popełnić błędu i nie odsunąć mężczyzny jeszcze dalej od siebie. Jest to niestety bardzo częsty błąd i popełniamy go nieświadomie. Kiedy facet cię olewa błędem jest czynienie mu pretensji i wyrzutów z tego powodu. Prawie na pewno, jeśli naskoczymy na mężczyznę, to zacznie nas ignorować jeszcze bardziej.

Często zdarza się, że kiedy facet olewa jest to jednak wina naszego zachowania. Kobieta, która jest na każde skinienie, jest stale dostępna staje się oczywistością, jej obecność, pomoc i miłość stają się tak oczywiste jak to, że rano wschodzi słońce. Dla niektórych mężczyzn jest to sygnał, że można się przestać starać.

W takich wypadkach sposób na faceta który olewa polega na tym, aby przestać być stale dostępnym. Jeśli powodem utraty zainteresowania jest fakt, że mężczyzna czuje, że już nas zdobył, najgorszym co można zrobić to zacząć mu nadskakiwać jeszcze bardziej i narzucać swoją obecność – w takim wypadku nasze starania przyniosą odwrotny efekt.

Nieustanne proponowanie wspólnych aktywności, zasypywanie wiadomościami i sprawianie wrażenia, że wybranek jest całym naszym światem może być błędem. Jednak grając niedostępną należy uważać, aby mężczyzna nie poczuł się całkiem odrzucony.

Kiedy facet cię olewa można spróbować oddalić się, by wyzwolić w nim uczucia zdobywcy. Pamiętajmy, aby w tego rodzaju grze być ostrożną. Przesadne ignorowanie wybranka, może spowodować, że poczuje się odrzucony, a nie taki efekt chcemy uzyskać.

Olać go! Miłość do siebie i reakcja otoczenia

Co zrobić gdy facet olewa nas, choć nigdy wcześniej tego nie robił? Odpowiedź nie jest prosta.

Można się skupić na grze w „gonienie króliczka” i sprowokować mężczyznę do włączenia się w grę. Można oddać mu pięknym za nadobne i zacząć ignorować go w ten sam sposób co on nas. Może da mu to do myślenia, a może nie. Pewny sposób na faceta, który olewa niestety nie istnieje.

Niemniej, może to właśnie ten czas, kiedy warto się zająć sobą? Jak często zdarza się, że pragnąc czyjejś miłości poświęcamy własne marzenia, te duże i te małe, po pewnym czasie zapominamy o własnych pragnieniach.

Może czas kiedy facet cię olewa to najwyższy czas, żebyś ty sama przestała olewać siebie? Zajęcie się sobą i odnalezienie szczęścia w nowych aktywnościach i znajomościach może mieć podwójne korzyści – same staniemy się szczęśliwe, a nasz mężczyzna może dostrzeże nową energię w nas i na powrót zacznie się starać.

Najlepsze jest to, że troska o siebie nie jest grą – jak w przypadku innych metod mówiących jak się zachować gdy facet cię olewa. Nie ma tutaj miejsca na udawanie – w końcu chodzi o zajęcie się sobą, a siebie samej nie warto oszukiwać ani zwodzić.

Zatem, na olewanie faceta pomaga miłość własna, zajmijmy się sobą. Można rozpocząć od odnowienia starych znajomości i nawiązania nowych. Nie ma to być gra pozorów, ale prawdziwe relacje, ciekawe rozmowy, wspólne spotkania.

Łącząc się w pary, nie musimy zapominać o sobie. Nie wszystkie spotkania, muszą być spotkaniami dla par. Takie też są ciekawe, ale jeśli nie spotykamy się z ludźmi jako „ja” tylko jako „my”, możemy po pewnym czasie zatracić siebie.

Nie chodzi tutaj o wzbudzenie zazdrości, choć taki efekt możemy osiągnąć. Często zaczęcie żyć własnym życiem jest najlepszym co zrobić gdy facet olewa.

Zacznij realizować marzenia i rozwijać pasje. Może marzyłaś od dawna o kursie tańca, ale nie chciałaś iść sama? Zdecyduj się i idź – będziesz zaskoczona jak dobrze bawisz się bez partnera. To nie musi być kurs tańca, lekcje śpiewu, warsztaty fotograficzne, kurs garncarstwa czy zwyczajny fitness – to może być cokolwiek, byle sprawiało ci radość.

Jeśli nie wiesz jak się zachować gdy facet cię olewa postępuj tak jakby go nie było. Ty jesteś w centrum swojego wszechświata.

Kiedy będziesz szczęśliwa zaczniesz przyciągać do siebie ludzi. Ukochany z pewnością zauważy różnicę — troska o siebie ma korzyści także dla życia uczuciowego, dla młodego i starego związku. Zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Szczęśliwy związek to związek ludzi szczęśliwych

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku długie lata, czy dopiero zaczynamy traktować relację na poważnie pamiętajmy, że nie da się zbudować zdrowej relacji spychając własne potrzeby na dalszy plan. Poświęcanie się na dłuższą metę jest zgubne. Zapominając o sobie kobieta więdnie, a żaden mężczyzna nie będzie kochał z wdzięczności za posiłki i czyste ubranie.

Związek szczęśliwych ludzi

Aby móc podsycać ogień w związku, trzeba go posiadać w sobie, nie pamiętając o własnych potrzebach gasimy żar, który w nas się tli. Realizując własne pasje, poświęcając czas na hobby na tylko nasze znajomości sprawimy, że rozkwitniemy, dzięki naszemu wewnętrznemu szczęściu miłość w nas może wybuchnąć z mogą, której nie znamy – w ten sposób nie będzie się trzeba martwić, o to co zrobić gdy facet olewa. Jeśli mężczyzna nie zwraca na nas uwagi, widocznie na nas nie zasługuje.

Zwykle, kiedy odkryjemy, że jesteśmy ciekawymi kompanami dla samych siebie, także relacja w związku się poprawia. Nie potrzeba sztuczek, udawania ani trzymania partnera na dystans, aby zwrócił na nas uwagę.

Pamiętajmy jednak, aby zdrowy egoizm nie przerodził się w toksyczny narcyzm. Dobry sposób na faceta, który olewa to także okazanie mu zainteresowania. Mężczyźni lubią być doceniani. Kiedy widzą w nas podziw dla ich sukcesów i zrozumienie dla ich zainteresowań przepadają bez reszty.

Mężczyźni mają rys egoisty, uwielbiają zainteresowanie swoją osobą. Dotyczy to sfery emocjonalnej, ale także seksualnej. Ciepło i namiętność to coś, co cementuje wiele związków.

Intymności kochanków nie da się niczym zastąpić. Dlatego czułość jest tym, czego nie może zabraknąć w związku.

Brak zainteresowania i nieokazywanie czułości może być jedną z przyczyn kiedy facet olewa, pomaga w takim wypadku namiętność, pamiętajmy o niej niezależnie od stażu związku, aby miłość płonęła, a nie tliła się – nie można o niej zapomnieć.

Kiedy zadajemy sobie pytanie, jaki jest sposób na faceta, który olewa zdajemy sobie sprawę, że nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Pamiętajmy, że każdy potrzebuje czasu dla siebie. Zdrowy związek nie polega na ciągłym przebywaniu ze sobą.

Niemniej, jeśli problem trwa, a szczera rozmowa nie pomoże, najlepszą metodą jak się zachować gdy facet cię olewa jest skupienie się na sobie. Kiedy stajemy się ważni dla samych siebie inni też zaczynają patrzeć na nas jak na skarb, o który warto się starać.

Komentarze:

Joanna
-
23.01.2022

Świetny tekst!!!!!😁Duzo zrozumiałam i od już korzystam z tych porad .Dzieki 😁😘😘😘😘😘😘