10 zachowań, które mężczyźni kochają w kobietach

marzec 14, 2022
Szczęśliwy związek

Co zrobić z wiedzą, że mężczyźni uwielbiają pewne rzeczy w kobietach?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Wykorzystaj ją. Dla większości kobiet nie jest to tajemnicą, ale może być trochę trudno wiedzieć, od czego zacząć. Istnieje wiele zachowań, których nawet nie zauważamy, a które mogą sprawić różnicę w związkach. Wiedza o tym, co mężczyźni kochają w kobietach sprawi, że Twoje romantyczne życie stanie się o wiele łatwiejsze.

Oto 10 zachowań, które mężczyźni kochają w kobietach i jak mogą one pomóc Ci lepiej być sobą i przyciągnąć odpowiedniego partnera dla Ciebie.

Bądź wrażliwy

To zadanie wydaje się trudne, ale to prosty sposób, aby pokazać swojemu mężczyźnie, że Ci zależy. Kiedy wraca z pracy do domu, zapytaj go, jak minął mu dzień, a on nie zapyta Ciebie. Jeśli zacznie o czymś mówić, poświęć mu całą swoją uwagę i nie przerywaj, dopóki nie skończy.

Może być Ci trudno robić to cały czas, ale gdy robi się to dobrze, wrażliwość może wiele zmienić w związkach.

Bądź pewny siebie

null

 

Jedną z pierwszych rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w kobietach, jest ich pewność siebie. Mężczyźni uwielbiają, gdy jesteś pewna swojej kariery i wiesz, czego chcesz. Mężczyźni uważają za atrakcyjne, gdy kobieta ma zdecydowane poglądy i potrafi je śmiało wyrażać.

Nie oznacza to, że jeśli nie masz tych cech, powinnaś je udawać. Powinnaś być sobą, ale pracuj nad tym, aby być bardziej pewną siebie w tym, kim jesteś i co robisz.

Podejmuj decyzje za siebie

Mężczyźni uwielbiają kobiety, które potrafią samodzielnie podejmować decyzje. Chcą mieć poczucie, że mają w swoim życiu partnerkę, która jest na tyle silna i pewna siebie, że potrafi stanąć na własnych nogach. Nie oznacza to, że powinnaś postępować wbrew życzeniom swojego mężczyzny, ale oznacza to, że chce on kobiety, która potrafi myśleć samodzielnie.

Nie dotyczy to tylko ważnych decyzji życiowych. Jeśli Twój mężczyzna chce pizzę, a Ty zdecydujesz, że chcesz tacos, podejmij swoją decyzję! Nie potrzebujesz jego zgody, a on będzie zadowolony z tego, co wybierzesz, o ile będziesz trzymać się swojego wyboru.

To samo dotyczy drobnych decyzji, na przykład tego, jakie ubranie założyć. Jeśli chcesz założyć coś innego niż to, co on zaproponował, załóż to! Na początku może trochę potrwać, zanim się do tego przyzwyczai, ale jeśli naprawdę Cię kocha, uszanuje Twoją decyzję, nawet jeśli nie od razu ją zaakceptuje.

Bądź współczujący

Jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie mogą robić kobiety, jest okazywanie współczucia. Kiedy ktoś, na kim nam zależy, przechodzi przez trudny okres, naturalną rzeczą jest zaoferowanie mu pocieszenia i opieki. Bycie współczującym to świetny sposób na pokazanie, że wspierasz swoich bliskich i będziesz przy nich, gdy będą tego najbardziej potrzebować. Jest to jeden z powodów, dla których mężczyźni uwielbiają takie zachowanie u kobiet.

Rozmawiaj otwarcie o związku

 

null

Mężczyźni uwielbiają, gdy kobieta otwarcie i szczerze mówi o swoim związku, nawet jeśli nie przebiega on tak, jak by sobie tego życzyli. Możliwość otwartego mówienia o związku bez obawy, że zostaniesz osądzona, pozwoli mu poczuć się pewniej w tej relacji. Większość mężczyzn ma opory przed mówieniem o tym, co czuje lub czego pragnie, ponieważ boi się odrzucenia. Kobiety mogą pomóc, przejmując inicjatywę w tej kwestii i upewniając się, że on wie, że ona go wspiera.

Bądź świadomy siebie

Najważniejszą rzeczą, którą mężczyźni kochają w kobietach, jest kobieta, która jest świadoma siebie. Mężczyźni uwielbiają, gdy kobiety są świadome siebie i tego, co wnoszą do dyskusji. Nie lubią, gdy prowadzimy gierki lub nie jesteśmy z nimi szczere.

Mężczyźni cenią sobie szczerość i szacunek do samych siebie, więc pamiętaj, aby być wierną sobie. Jeśli czegoś chcesz, powiedz o tym. Jeśli czegoś potrzebujesz, poproś o to. Pomoże Ci to w nawiązaniu lepszych relacji, ponieważ będziesz dostawać od partnera to, czego potrzebujesz.

Dbaj o siebie, wybierając się na małe wycieczki i od czasu do czasu robiąc coś dla siebie, aby mieć pewność, że czujesz się jak najlepiej. Pamiętaj, że jeśli nie czujesz się dobrze we własnej skórze, to nikt nie będzie czuł się dobrze z niczym innym!

Staraj się dbać o swój wygląd

Mężczyźni uwielbiają, gdy kobiety dbają o siebie. Nie chodzi tu tylko o ładny wygląd i noszenie ładnych ubrań, ale także o dbanie o swoje zdrowie. Odpowiednia dieta, odpowiednia ilość snu i ćwiczenia fizyczne pomogą Ci być najlepszą sobą.

Zdrowy styl życia jest atrakcyjny, ponieważ pokazuje mężczyznom, że jesteś pewna siebie i chcesz inwestować w swoje zdrowie. Ćwiczenia fizyczne to świetny sposób na okazanie tej pewności siebie. Jedno z badań wykazało, że kobiety, które więcej ćwiczą, mają wyższy poziom samooceny w zależności od płci. Ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają samopoczucie, ale także zwiększają szanse na to, że ktoś uzna Cię za atrakcyjną osobę.

Innym sposobem dbania o swój wygląd jest noszenie makijażu. Badania wykazały, że mężczyźni wolą kobiety o naturalnym wyglądzie od tych, które noszą dużo makijażu lub mają mocno zarysowane kontury twarzy. Mężczyznom bardziej podobają się takie kobiety, ponieważ nie starają się zbytnio o swój wygląd - jest on po prostu naturalny i sprawia, że czują się komfortowo w towarzystwie rozmówcy.

Mężczyźni uwielbiają też, gdy kobiety poświęcają sobie czas rano, układając włosy, robiąc makijaż i dbając o to, by były dobrze ubrane na nadchodzący dzień.

Dotrzymuj obietnic

Mężczyźni uwielbiają kobiety, którym mogą zaufać. Oznacza to, że bardzo ważne jest dotrzymywanie obietnic, nawet jeśli składasz je tylko sobie. Jeśli mówisz, że coś zrobisz, zrób to. Jeśli mówisz, że czegoś nie zrobisz, nie rób tego.

Jedną z najważniejszych rzeczy w każdym związku jest umiejętność zaufania drugiej osobie. Wielu mężczyzn uwielbia kobiety, którym mogą zaufać i na których mogą polegać, że będą z nimi szczere i dotrzymają obietnic, co sprawi, że poczują się komfortowo i będą szczęśliwi w związku.

Bądź elastyczny

Mężczyźni uwielbiają kobiety, które są elastyczne. Kobiety w ogóle muszą być w stanie dostosować się do swoich partnerów i otoczenia, więc to nie ulega wątpliwości. Mężczyźni uwielbiają polegać na kobietach, które są elastyczne i potrafią zmieniać się w zależności od sytuacji. Jeśli masz silne przekonania na jakiś temat, postaraj się nie upierać przy swoim zdaniu przez cały czas, ponieważ w przeciwnym razie będziesz postrzegana jako osoba nieelastyczna, co wcale nie jest atrakcyjne!

Nie bądź zbyt dyspozycyjny

Mężczyźni chcą tego, czego nie mogą mieć. Jeśli będziesz dla niego dostępna 24/7, straci zainteresowanie. Mężczyźni uwielbiają kobiety, które są niezależne, samodzielne i nie potrzebują ciągłej uwagi ze strony swoich partnerów. Chcą mieć poczucie, że dostają dobrą partnerkę, która będzie ich wspierać w życiu.

Komentarze: