Co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu?

kwiecień 01, 2022
Smutny mężczyzna

Mężczyzna po rozstaniu czuje się zwykle jakby ktoś go uderzył w brzuch. Poczuje ból, zdenerwowanie, a nawet żal. Co tak naprawdę najbardziej boli faceta po rozstaniu?

Dlaczego faceci tak mocno przeżywają rozstania?

Mężczyźni przeżywają rozstanie bardziej intensywnie niż kobiety. Dlaczego?

Ponieważ czują się osamotnieni, zranieni i bezbronni. Mają bardzo silne poczucie dumy i nie chcą okazywać słabości.

Czują się niepewnie

Mężczyźni mają bardzo silne poczucie dumy i nie czują się komfortowo, gdy są bezbronni. Po rozstaniu mężczyźni czują się niepewnie, jeśli chodzi o poczucie własnej wartości i to, jak postrzegają ich inni.

Mogą zacząć wątpić w to, czy są godni miłości i uczucia ze strony innych.

Czują złość i smutek

Złość jest naturalną reakcją na rozstanie. Mężczyźni mogą czuć się zranieni i oszukani. Czasami wybuchają i niszczą rzeczy, czasami zamknięci w sobie.

Złość jest reakcją na to, że czują się niepotrzebni i porzuceni.

Smutek po rozstaniu może być ogromny. To uczucie, gdy ktoś nas kochał a my go straciliśmy. Mężczyźni mogą płakać godzinami, czuć beznadzieję i osamotnienie.

Brak miłości

Najbardziej boli brak miłości. Miłość to jedna z najpiękniejszych rzeczy na tym świecie i jej brak czuje się bardzo. Rozstanie pozbawia nas czułości, bliskości i zaufania. Czujemy się osamotnieni i opuszczeni.

Mężczyźni potrzebują miłości tak samo jak kobiety. Brak tego uczucia to ogromny cios dla ich ego.

Ból fizyczny

Ból fizyczny to również bardzo częsta reakcja po rozstaniu. Czujemy go w brzuchu, głowie, sercu. To uczucie, że ktoś nas załamuje i niszczy. Mężczyźni są silni, ale po rozstaniu czują się jakby byli niczym.

Niepewność przyszłości

To ogromny problem mężczyzn po rozstaniu. Nie wiedzą, co ich czeka i czy będzie lepiej. Czują się jakby stracili cały świat i nie mają na nic siły. Boją się samotności i tego, że już nigdy nie będą szczęśliwi.

Niepewność przyszłości to najgorsza rzecz, na którą możemy liczyć. To ciągłe zamartwianie się o to, co nas czeka.

Strata stabilizacji

Kolejną rzeczą, która boli faceta po rozstaniu, jest strata stabilizacji. Mało kto lubi zmiany i zwłaszcza takie, które dotykają go na poziomie emocjonalnym. Rozstanie to zazwyczaj duża zmiana w życiu i często ciężko jest się jej przystosować.

Złudzenie

Najbardziej boli faceta po rozstaniu złudzenie, że uda się to jakoś naprawić. Tymczasem często okazuje się, że nic nie da się już zrobić. Rozstanie oznacza koniec i trzeba sobie z tym poradzić.

Poczucie winy

Czasami mężczyzna czuje poczucie winy, że doprowadził do rozstania. To również bardzo boli, bo czuje się odpowiedzialny za to, co się stało. 

Jest to bardzo ciężkie do zniesienia i często trwa bardzo długo.

Niezrozumienie

Bardzo często mężczyzna odczuwa niezrozumienie ze strony otoczenia. Nikt nie potrafi zrozumieć, co się właśnie dzieje i jak on czuje się w tej sytuacji. To również boli.

Poczucie osamotnienia

Ostatnią rzeczą, która boli faceta po rozstaniu, jest poczucie osamotnienia. Czuje się, jakby był sam na świecie i nikt go nie rozumie. Taka sytuacja jest bardzo trudna do zniesienia.

Komentarze: