Jak naprawić związek?

listopad 17, 2022
Para trzymająca się za ręce

Kiedy jesteś w związku, to naturalne, że od czasu do czasu czujesz, że rzeczy nie są tak doskonałe, jak chciałbyś, aby były. To także normalne, że twój partner od czasu do czasu robi rzeczy, które cię denerwują lub ranią twoje uczucia. Kiedy to się dzieje, rezultatem jest często związek, który czuje się napięty przez pewien okres czasu. Może to powodować stres, a nawet prowadzić niektórych ludzi do zastanowienia się, jak mogą naprawić swój związek. Na szczęście, relacje nie są niemożliwe do naprawy. Nawet jeśli zaufanie zostało złamane lub jeden z partnerów zrobił coś, czego drugi partner nie może wybaczyć, istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby naprawić rozłam i przywrócić miłość i zaufanie, które są istotnymi składnikami każdego zdrowego związku.

Mów o swoich uczuciach

Jeśli ty i twój partner macie problemy z komunikacją, możesz szybko założyć, że problem jest jednostronny, co oznacza, że twój partner nie otwiera się przed tobą wystarczająco lub w ogóle. Ale może być również tak, że nie komunikujesz swoich uczuć i potrzeb partnerowi w sposób efektywny. Kiedy twój partner zrobi coś, co cię zdenerwuje, będziesz chciał o tym porozmawiać. Ale to, jak o tym mówisz, może sprawić, że różnica między twoim związkiem wraca na właściwe tory lub pozostaje uszkodzona. Kiedy mówisz o czymś, co zraniło twoje uczucia, ważne jest, aby utrzymać swoje emocje pod kontrolą, abyś mógł spokojnie wyrazić siebie w sposób, który nie spowoduje więcej stresu u twojego partnera. Możesz również rozważyć poświęcenie trochę czasu na ochłonięcie, zanim porozmawiasz ze swoim partnerem o czymś, co cię zdenerwowało. W ten sposób będziesz mniej prawdopodobne, aby powiedzieć rzeczy, które będziesz żałować później i dasz swojemu partnerowi szansę na odpowiedź na swoje obawy w sposób mniej naciski niż jeśli jesteś konfrontacji z nimi, gdy jesteś jeszcze zdenerwowany.

Pokaż, że ci zależy

Kiedy próbujesz naprawić związek, ważne jest, aby pokazać swojemu partnerowi, że zależy ci na związku i na nich. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w tym poprzez bycie bardziej uważnym na potrzeby i pragnienia partnera. Możesz również pokazać swojemu partnerowi, że zależy ci na byciu bardziej wspierającym ich cele i marzenia. Jeśli Ty i Twój partner jesteście w długoterminowym związku, pomocne może być również robienie rzeczy, które będą przypominać Wam obu o tym, jak długo jesteście razem. Na przykład, możesz stworzyć kolaż zdjęć, które mają związek z waszym związkiem, takich jak zdjęcia, które zrobiliście razem lub zdjęcia miejsc, które odwiedziliście. Jeśli ty i twój partner macie dzieci, może być jeszcze ważniejsze, aby pokazać, że ci zależy, ponieważ wychowywanie dzieci zwykle przynosi dodatkowy stres do związku. Nawet jeśli ty i twój partner byliście razem przez długi czas, dzieci mogą wydobyć to, co najlepsze w was obu jako rodzicach i jako parze, wymagając od was komunikacji i współpracy ze sobą, aby skutecznie je wychować.

Bądź gotów przebaczyć i iść naprzód

Jeśli ty i twój partner mieliście dużą walkę i jeden lub obaj powiedzieliście rzeczy, których nie można cofnąć, będziesz musiał zdecydować, czy jesteś gotów wybaczyć swojemu partnerowi to, co zostało powiedziane. Jeśli chcesz naprawić swój związek i iść naprzód razem, musisz być gotów puścić to, co zostało powiedziane podczas walki i wybaczyć swojemu partnerowi za to, co mogło być niedbałym lub nieczułym komentarzem, którego nie mieli na myśli. Trzymając się raniących słów lub odmawiając wybaczenia swojemu partnerowi za coś, co może być łatwo wybaczone, może wyrządzić wiele szkód w twoim związku. Kiedy wybaczasz swojemu partnerowi i jesteś skłonny iść naprzód nawet po tym, jak zostały wypowiedziane raniące słowa, będziesz także demonstrował swojemu partnerowi, że może ci zaufać, że zrobisz to samo, kiedy przeprosi cię za coś.

Nie bierz wszystkiego do siebie

To normalne, że czujesz się zdenerwowany, gdy twój partner robi coś, co cię rani, ale ważne jest, aby nie brać wszystkiego, co twój partner robi osobiście. Kiedy bierzesz wszystko, co robi twój partner, jako obrazę przeciwko tobie, możesz być szybki, aby odpowiedzieć defensywnie lub nawet gniewnie w zamian. Może to spowodować niepotrzebny rozdźwięk w twoim związku, zwłaszcza jeśli to, co zrobił twój partner, nie miało na celu zniewagi lub nawet nie było skierowane do ciebie. Na przykład, możesz być w długoterminowym związku z partnerem, który ma zwyczaj wracać do domu z pracy niezwykle zestresowany i zmęczony. Któregoś dnia partner może na ciebie naskarżyć za coś, czego nie zrobiłeś lub o czym nawet nie wiedziałeś. Jeśli weźmiesz to do siebie, możesz zareagować odreagowaniem lub całkowitym zamknięciem się w sobie. Jeśli weźmiesz to do siebie, możesz pomyśleć, że twój partner jest rozdrażniony bez powodu. W ten sposób możesz przegapić fakt, że twój partner jest właściwie tylko naprawdę zestresowany i że pstryknął na ciebie, ponieważ czuł się tak zestresowany, a nie dlatego, że jest zirytowany z tobą.

Pomóż swojemu partnerowi poczuć się docenionym

Wiele osób uważa, że ich partner powinien wiedzieć, że są doceniani, ale nie zawsze tak jest. W rzeczywistości, jeśli nie wyrażasz swojego uznania dla partnera, może on nie zdawać sobie sprawy, że jest doceniany. Kiedy nie jesteś pewien, czy twój partner czuje się doceniony, możesz pomóc naprawić swój związek dając partnerowi znać, że jest doceniany. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w tym pisząc list miłosny do swojego partnera lub pozostawiając notatkę dla nich z wierszem, lub krótką wiadomością wyrażającą, jak bardzo je doceniasz. Jeśli ty i twój partner jesteście w długoterminowym związku, możesz również pomóc naprawić swój związek, przypominając swojemu partnerowi, jak długo byliście razem. Możesz to zrobić, tworząc kolaż zdjęć, które mają związek z waszym związkiem, takich jak zdjęcia, które zrobiliście razem lub zdjęcia miejsc, które odwiedziliście.

Podsumowanie

To normalne, że związki doświadczają sporadycznych okresów napięcia i napięć, ale często można je łatwo przezwyciężyć. Kiedy ty i twój partner macie problemy, ważne jest, aby pamiętać, że to, przez co przechodzicie jako jednostki, nie jest odzwierciedleniem twojego partnera jako osoby. Zamiast tego jest to znak normalnego i zdrowego procesu wzrostu, który może wystąpić, gdy dwoje kochających się ludzi próbuje nauczyć się, jak być ze sobą w najlepszy możliwy sposób.

Komentarze:

Zuza
-
15.09.2023

Super artykuł! Przypominanie sobie o wzajemnej miłości i docenianiu drugiej osoby to klucz do szczęśliwego związku. Dzięki za te wskazówki, naprawdę nam pomogły