Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

październik 27, 2022

Depilacja laserowa (a tak naprawdę: epilacja) to zabieg, który polega na niszczeniu cebulek włosów wiązką światła generowaną przez laser. Ze zniszczonej cebulki nie wyrośnie już nigdy żaden włos. Aby jednak zabieg był skuteczny, musi do niego dojść wtedy, gdy włos wyrastający z cebulki znajduje się w aktywnej fazie wzrostu. Z tego powodu, zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać, w odstępach ok. 1-2 miesięcznych. Łącznie poleca się zrobić 4 do 8 zabiegów. Każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut. Długość trwania zależy oczywiście od tego, jaką powierzchnię ciała depilujemy oraz od tego, jakim narzędziem posługujemy się. Warto wybierać sprawdzone miejsca, w których pracuje się na nowoczesnych platformach do epilacji, tj. Alma Soprano Titanium (my znaleźliśmy takie zabiegi w Siedlcach – depilacja laserowa na całe ciało kosztuje na tyle mało, że opłaca się dojechać tam z Warszawy, co zresztą skrzętnie mieszkańcy naszej stolicy wykorzystują). Sprzęt tego typu pozwala na szybką depilację i przeznaczony jest do stosowania na każdy fototypu skóry. Największe prawdopodobieństwo prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, w bezpiecznych warunkach, przez osoby z doświadczeniem dają oczywiście kliniki medycyny estetycznej, a nie przypadkowe gabinety kosmetyczne. Wybierając bezpieczny sprzęt, mamy pewność nie tylko wtedy, że zabieg odbędzie się w sposób bezpieczny, ale także skuteczny, niezależnie od tego, jaki rodzaj włosów posiadamy.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Wiązka światła generowana przez laser działa na skórę jedynie powierzchniowo. Mimo że ma ona potencjał niszczenia cebulki włosowej, to jednak nie ingeruje w strukturę skóry lub tkanek i narządów umiejscowionych w głębszych warstwach ciała. Nie należy też obawiać się poparzenia. Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystywanie lasera w taki sposób, aby światło działające punktowo nie generowało jednocześnie gwałtownego wzrostu temperatury na tym obszarze ciała, na które działa.  

 

null

Kiedy nie należy wykonywać depilacji laserowej?

Mimo że zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny, warto wiedzieć, że istnieją sytuacje, w których warto wstrzymać się przed jego wykonaniem. Absolutnie wykluczającym okresem jest czas choroby nowotworowej i innej z kategorii autoagresji. Nie należy również robić laserowej depilacji, gdy mamy łuszczycę, opryszczkę oraz gdy karmimy piersią. Warto też wstrzymać się przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej, gdy nasza skóra jest mocno opalona oraz jeśli w okresie ostatniego miesiąca robiliśmy depilację woskiem.

Czy to prawda, że najlepsze efekty depilacji osiąga się u osób, które mają ciemne włosy?

Niestety, jest w tym wiele prawdy. Wszystko przez to, że skuteczność działania lasera zależy od tego, jak wiele jest melaniny we włosie. Im jest jej więcej, tym łatwiej o zahamowanie procesu wzrastania włosa po zabiegu. Osoby o jasnej karnacji, o jasnym owłosieniu, cieszące się dość cienkimi włosami niestety mają nieco trudniejszą drogą do uzyskania w pełni gładkich łydek, czy skóry brzucha lub ramion. Jednak stawiając na dobry salon urody Siedlce, w którym kosmetolodzy korzystają z renomowanego, nowoczesnego sprzętu wydzielającego wiązkę światła o odpowiedniej długości, na pewno możemy liczyć na skuteczność.

Komentarze: