Olejek jojoba – jak działa na włosy?

sierpień 26, 2022
Olejek jajoba

Czym jest olejek jojoba?

Olejek jojoba to naturalny kosmetyk do włosów i skóry. Zawiera wiele cennych substancji m.in. witaminę E, A i F. Jego skład sprawia, że wykazuje właściwości odżywcze, wygładzające i nawilżające włosy oraz pielęgnacyjne w stosunku do skóry głowy. Jojoba na włosy można stosować na kilka sposobów. Najprostsze jest sięgnięcie po dostępne na perfumeria.pl/collections/bioelixire kosmetyki Bioelixire z tym olejkiem. Serum z nim pomoże intensywnie nawilżyć kosmyki, doda im sprężystości i zapewni zdrowy wygląd. Ponadto kosmetyki z olejkiem jojoba będą przeciwdziałać wypadaniu włosów, skutecznie regulować pracę gruczołów łojowych skóry głowy, pomogą w walce z łupieżem, będą przeciwdziałać puszeniu się, ograniczą łamliwość i rozdwajanie się końcówek, zadziałają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, przywrócą elastyczność włosom.

null

Jak stosować olej jojoba na włosy?

Pozytywne działanie na czuprynę ma nie tylko stosowanie kosmetyków z olejkiem jojoba, ale i samego olejku. Można go wykorzystać do olejowania kosmyków. Taki zabieg najlepiej wykonywać raz w tygodniu – będzie on zapobiegał puszeniu się i odżywiał włosy. Olejek jojoba można nakładać zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Najlepiej trzymać go na nich ok. dwie godziny, ale można też postawić na całonocną kurację. Po niej należy umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę bez spłukiwania. Posiadaczki cienkich i rzadkich włosów olejek jojoba powinny nakładać jedynie na same końcówki. Kosmetyk ten pomoże również przy przetłuszczającej się skórze głowy. W takich przypadkach zalecane jest nałożenie olejku na skalp i pozostawienie go na 30 minut, a następnie umycie głowy szamponem.

null

Jaki olejek jojoba kupić na włosy?

Olejek jojoba występuje w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to olejek rafinowany, pozyskiwany przy udziale wysokiej temperatury. Ta niestety prowadzi do utraty przez niego składników aktywnych i substancji pielęgnujących, a co za tym idzie dobroczynnego działania na kosmyki. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc sięgnięcie po olejek jojoba nierafinowany. Można go kupić w wielu drogeriach internetowych oraz sklepach stacjonarnych. Zazwyczaj jest on sprzedawany w niewielkich buteleczkach – 30-50 ml i kosztuje kilkanaście złotych. 

Komentarze: