Jak się odkochać? - kilka praktycznych porad

marzec 24, 2022
Jak sie odkochac

Osoby zakochane kojarzą się z radością i wręcz magiczną aurą, która je otacza. Niestety miłość może być też powodem nieszczęścia.

Bo osoby zakochane nieszczęśliwie to często synonim rozpaczy.

Są blade, rozkojarzone i po prostu bardzo, bardzo smutne. Pragną uwagi i odwzajemnienia od obiektu swoich westchnień, ale nie mają szans ich uzyskać. Po pierwsze, nie da się nikogo zmusić do miłości.

A po drugie, nawet gdyby się dało, to czy taka miłość dalej jest miłością?

Dzisiaj podpowiemy, jak pozbyć się najpiękniejszego ze wszystkich uczuć. Czyli mówiąc prościej - jak się odkochać?

Jak się odkochać? - po prostu poczekaj

Według psychologów i badaczy tematu stan zakochania trwa najwyżej dwa lata. Osobom, które w tym momencie przeżywają katusze z powodu nieodwzajemnionych uczuć, to może wydawać się bardzo długo.

Nie do końca. Przypadek powyżej dotyczy miłości w związku. Takiej, która nieustannie jest podsycana przez bodźce i drobne gesty. Bez odpowiedniego "paliwa" uczucie ma jedynie niewielką szansę trwać tak długo.

Jak się odkochać w chłopaku?

Odpowiedź wydaje się być prosta. Wystarczy poczekać, aż przejdzie. I spokojnie. To raczej nie będą dwa lata.

Warto też wspomnieć o wyżej wymienionym podsycaniu uczuć.

Niestety nasz mózg lubi interpretować niektóre rzeczy na wyrost. Osoba, w której jesteśmy zakochani, może nie odwzajemniać naszych uczuć, ale jednocześnie najnormalniej w świecie nas lubić.

Już nawet zwykłe podsunięcie krzesła czy pełne troski pytania, może dla naszego umysłu być pretekstem dla zbędnej nadziei.

Dlatego w wielu wypadkach dobrym pomysłem jest zerwanie kontaktu z daną osobą.

To przyspieszy proces leczenia psychicznych ran.

Jak odkochać się w przyjacielu?

Odpowiedź na pytanie, jak odkochać się w przyjacielu, już jest o wiele bardziej skomplikowana. Bo jeśli naprawdę się przyjaźnimy, to obiekt naszych westchnień żywi do nas pewne uczucia. Nie takie, jakich byśmy sobie życzyli, ale jednak uczucia.

I tutaj do naszej układanki dołączają dwie dodatkowe kwestie. Po pierwsze, nie chcemy stracić przyjaciela. Po drugie, zranienie jego uczuć, poprzez zerwanie kontaktu, też nie jest najlepszym pomysłem.

Dobrą opcją wydaje się za to szczera rozmowa. I nie należy ukrywać, najprawdopodobniej nie będzie ona łatwa. Wyrażenie swoich uczuć, kiedy wiemy, że wywołają one głównie konsternację, może być bolesne.

Dochodzi też kwestia tego, że nie mamy pojęcia, jak nasz przyjaciel zareaguje. Bo wszelkie oznaki naszej miłości mógł odbierać jako koleżeństwo lub troskę zupełnie innego rodzaju.

Może się nie spodziewać, że jest obiektem afekcji. I wyznanie miłości może być dla niego dużym balastem.

Jeśli jednak dana osoba jest prawdziwym przyjacielem, to na pewno zrozumie.

W tym wypadku rozwiązaniem może być zmniejszenie częstotliwości kontaktów na czas określony z góry. Jest też szansa, że po zakończeniu tego okresu nasza przyjaźń będzie o wiele mocniejsza.

Jak się odkochać szybko?

Informacje o zakochaniu trwającym dwa lata mogą być mocno przytłaczające. Nikt nie chce przez ponad siedemset dni cierpieć, płakać i rozpaczać. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odkochać się szybko.

Niestety uczucia nie są nauką ścisłą. Nie ma stuprocentowo sprawdzonych i gwarantujących pełen sukces metod.

Istnieją za to sposoby na to, aby zwiększyć szansę na przyspieszenie procesu.

Tutaj prosta rada. Aby pozbyć się nieodwzajemnionego uczucia, należy rzucić się w wir zajęć. Znalezienie nowego hobby, dodatkowej pracy albo poczucia misji, może pomóc nam "wyzdrowieć".

Niektóre osoby sięgają również po o wiele bardziej radykalne środki. Nieszczęśliwie zakochani czasami zmieniają też miejsce zamieszkania. 

Wyjeżdżają do innych miast czy nawet krajów. Najzwyczajniej w świecie, kiedy się przeprowadzamy, mamy na głowie całą masę nowych obowiązków.

Zawsze musimy znaleźć nowe mieszkanie. Zazwyczaj nową pracę. Do tego wszystkiego dochodzi poznanie nowego miasta i uzupełnienie brakujących przedmiotów w nowym lokum.

Natłok zajęć bywa tak wielki, że często nie mamy nawet szans pomyśleć o podmiocie swoich uczuć. A do tego należy pamiętać, że w tym konkretnym momencie jest on daleko - szanse na to, że spotkamy go (lub ją) przypadkiem podczas spaceru są zaledwie minimalne.

Komentarze: