Węgiel aktywny w kosmetykach. Jakie kosmetyki z węglem aktywnym stosować?

czerwiec 27, 2022

Co warto wiedzieć o węglu aktywnym?

Węgiel aktywny jest substancją przeżywającą „złotą erę” w branży kosmetycznej. Spotkać można go w wielu produktach np. pastach do zębów, dezodorantach, a także w kosmetykach do oczyszczania skóry. Pod tą ostatnią postacią spotkać można go na https://tagomago.pl/collections/bielenda, gdzie dostępne są peelingi, pasty i inne preparaty marka Bielenda przeznaczone do różnego typu cery zarówno damskiej, jak i męskiej. Bielenda w swoich produktach wykorzystuje węgiel aktywny/aktywowany, pozyskiwany metodą parową. Oznacza to, że jest on pozbawiony szkodliwych substancji i wykazuje właściwości absorbujące i wchłaniające wszystkie zanieczyszczenia. Węgiel aktywny wiąże również toksyny w organizmie i wchłania je, zanim zrobi to układ krwionośny. Oprócz tego wykazuje on działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, delikatnie rozjaśniające skórę, ochronne.

null

Jak węgiel aktywny działa na skórę?

Węgiel aktywny przede wszystkim można znaleźć w kosmetykach oczyszczających do twarzy. Popularne są peelingi na jego bazie, a także plastry oczyszczające, które przykleja się na nos. Skuteczność tych produktów wynika z tego, że zawarte w nich mikroskopijne cząsteczki węgla aktywnego przyciągają jak magnes zanieczyszczenia i tłuszcze. Sprawia to, że praca gruczołów łojowych normalizuje się i dochodzi do regulacji produkcji serum i zmniejszenia widoczności porów. Oprócz tego kosmetyki z węglem aktywnym wykazują duże właściwości przeciwzapalne i ściągające.

null

Kto powinien stosować kosmetyki z węglem aktywowanym?

Kosmetyki z węglem aktywowanym to dobry wybór do każdego rodzaju cery. Co ważne, substancja ta wpływa dobrze na cerę męską i damską. Preparaty pielęgnacyjne z tą substancją najczęściej polecane są przy cerze tłustej i mieszanej – optymalnie jest wtedy stosować je 3 razy w tygodniu, a w pozostałe dni myć twarz innym, delikatnym oczyszczaczem – uchroni to skórę przed naruszeniem równowagi hydrolipidowej warstwy naskórka. Po kosmetyki z węglem aktywnym np. maseczki buble czy plastry do miejscowego oczyszczania sięgać mogą też osoby ze skórą trądzikową i zaskórnikową. Efektem regularnego ich stosowania będzie czysta skóra, gładka, świeża, matowa i bez niedoskonałości.

Komentarze: